W poszukiwaniu pasji cz.1

June 2, 2017

 

Wydaje się, że wszystko co słyszymy w dzisiejszych czasach to: podążaj za swoją pasją; po prostu żyj marzeniami; nigdy nie jest za późno; znasz to prawda?

 

Nikt jednak nie powiedział nam jak się zachowywać, jeśli jeszcze nie odkryliśmy naszej pasji, albo jest ona niezgodna z oczekiwaniami rodziców lub społeczeństwa. Nie ma wątpliwości, że kiedy zdecydujesz się podążać za swoją prawdziwą pasją i wiesz już, czego chcesz - staniesz się nie do powstrzymania w osiągnięciu wielu wspaniałych rzeczy.

 

Jednakże większość z nas nie ma świadomości czym chce się zająć, a bardzo często szukając tego przenosimy się z pracy do pracy przez to stajemy się wycieńczeni i tkwimy w beznadziejnej sytuacji pomagając spełniać komuś jego marzenia.

 

Od dzieciństwa mamy zaprogramowane niepodejmowanie decyzji, które są sprzeczne z oczekiwaniami rodziny, nauczycieli czy rówieśników. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do przestrzegania pewnych zasad i reguł, że rzadko kiedy przestajemy myśleć o tym, co tak naprawdę jest dla nas dobre.

 

I zanim się zorientujemy - pracujemy, robimy coś, czego nie jesteśmy pewni, a co gorsza, zdajemy sobie sprawę, że w ogóle nie jesteśmy szczęśliwi.

 

 Jak sprawdzić, czy jesteś na dobrej drodze do odkrycia swojej pasji?

Jeśli nie jesteś pewna, czy to co robisz prowadzi do spełnienia Twoich marzeń - pokażę Tobie pewne narzędzie, która pomoże Ci znaleźć odpowiedź.

 

Przede wszystkim znajdź trochę czasu tylko dla siebie. Znajdź spokojne miejsce, w którym nic Ci nie będzie przeszkadzało. Weź kawałek papieru i coś do pisania - pomoże Ci skupić się i łatwiej szczerze odpowiadać na pytania.

→ Czy czuję się podekscytowany tym, co robię?

→ Czy pomysł poprawy mojej pracy jest pierwszą myślą, która pojawia rano?

→ Czy łatwo jest mi zmotywować się do pracy?

→ Czy muszę znaleźć dodatkowy czas na to?

→ Czy wszystko to co robię, przyczynia się do tego, by moja praca stała się lepsza?

→ Czy wydaje mi się, że mój czas w pracy mija szybko i łatwo jest mi się zmotywować i ekscytować pracą?

→ Czy czuję się tak dobrze w mojej pracy, że wydaje mi się, że czas się zatrzymał i mogę robić to dłużej niż 8 godzin dziennie?

→ Czy nadal robiłbym to samo, gdyby kwestia pieniędzy nie istniała?

 

Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco - masz szczęście, wychodzi na to, że znalazłeś swoją prawdziwą pasję.

 

 
 

 

 

Jeśli nie, nie rozpaczaj, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, by ją znaleźć.

 

Najpierw odpowiedź na jedno pytanie.

Z jakiego powodu jest to dla Ciebie tak ważne zadanie?

 

 

Wszyscy znamy takich ludzi, którzy nigdy nie zastanawiali się nad swoim życiem i decyzjami, które podjęli, a mimo to wszystko czują się tak samo dobrze. Więc czemu Tobie to przeszkadza, zapytasz. Faktem jest, że nie znamy życia i sytuacji innych ludzi, czasami mogą wydawać się szczęśliwi, ale w środku walczyć ze sobą.

 

Często ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, że są nieszczęśliwi i niespełnieni w tym co robią. Jeśli jednak nie chcemy obudzić się pewnego dnia w wieku osiemdziesięciu lat i zdać sobie sprawy, że marnowaliśmy całe nasze życie, robiąc to dla cudzego marzenia, bo nie mieliśmy odwagi, by spełniać nasze własne - musimy zadawać sobie nieprzyjemne pytania i dążyć do tego, by odnaleźć naszą pasję.

 

Co więcej, praca nad czymś, co nas nie inspiruje i nie motywuje, może sprawić, że będziemy zmęczeni i że nasze życie będzie niekończącą się walka, żeby wstać i cokolwiek zrobić.

 

W drugiej części dowiesz się, jakie blokady i ograniczenia spotykają większość ludzi poszukujących swojej pasji.

 

Źródło: LifeHack

 

 

Please reload

Zapisz się już dziś do newslettera!

Bądźmy w kontakcie
Wejdź dalej

April 26, 2017

Please reload

Please reload

Kontakt

Skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo, wspólnie ustalimy termin spotkania

​​

Tel: 695 429 283

malprzymuszala@gmail.com

© 2017 - 2018 by Małgorzata Przymuszała Coach

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now